Galatasaraylı Zaha, Call of Duty Oynarken Canlı Yayında Banlandı [Video]

Sporcuların önemli bir kısmı aynı zamanda Twitch gibi platformlarda yayınlar açıyor ve çeşitli oyunlar oynuyor. Bu isimlerden biri de Galatasaray’ın Fildişi Sahilili oyuncusu Wilfred Zaha. 31 yaşındaki oyuncu, popüler yayın platformu Twitch’te Call of Duty oynarken ban yedi. 

Konuyla ilgili bir açıklamada bulunan oyuncu, telif hakları nedeniyle ban yediğini ve sorunu çözüp geri döneceğini belirtti. Detaylara baktığımızda ise durum daha ilginç ve biraz da trajikomik hâle geliyor. Zira ünlü oyuncunun ban yemesine neden olan telif ihlali, oğlu için açtığı Masha ile Koca Ayı çizgi filmden kaynaklanıyor. 

Takipçileri Kick’e çağırdı

Zaha’nın banlanmasına gelen tepkiler ise oldukça ilginç oldu. Bazı X kullanıcıları ünlü futbolcuyu Twitch’in en büyük rakibi olan Kick’te yayın yapmaya davet etti. Bazı kullanıcılar ise “Zaha futboluna odaklansın diye” kararı desteklediklerini belirtti. Zaha ise sorunu çözdükten sonra Twitch’e geri döneceğini belirtti. 

Zaman zaman Twitch gibi platformlarda bu türden sorunlar ortaya çıkabiliyor. Neymar Jr. ve Sergio Aguero gibi başka ünlü futbolcular da daha önce Twitch’te yayın yaptıkları sırada banlanmıştı. Bununla birlikte ünlü isimler genellikle kısa süre sonra yaşanan sorunları çözüp platforma geri dönebiliyorlar. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir